باغستان را بهتر بشناسیم!

غزل علی بخشی 1399/04/02 37

باغستان

منطقه 6 کرج

محل استقرار: شمال غرب کرج

بافت محله : نوساز

ایستگاه مترو دارد

سطح قیمت : پایین

باغستان کرج دومین منطقه ی پرتقاضای کرج می باشد .که در اینده میتواند پیشرفت خوبی داشته باشد.این محله به دلیل قیمت پایین در منطقه وموقعیت جغرافیایی عالی انتخاب خوبی برای زوج های جوان است .

تمامی محلات این منطقه بخاطر موقعیت جغرافیایی پتانسیل پیشرفت زیادی دارند.باتوجه به ساخت وسازهای تازه وخانه های جدید ساخته شده در باغستان که متراژهای پایین دارند "خانه های نقلی باب میل خانواده های کوچک است .

محله ی باغستان ازدو بخش غربی وشرقی تشکیل شده است .محله ی باغستان غربی به دلیل نزدیکی به کوهپایه آب و هوای بهتری دارد .

محله ی باغستان تازه تاسیس است .نام قدیم باغستان<باغبستان>بوده وبه دلیل فضاهای  سرسبز وباغ های زیبای این منطقه به باغستان تغییریافته است.

دسترسی

این محله به بلوار ولیعصروبلوار شبنم خیابان آتشگاه و.......راه دارد.

بعداز ساخت ایستگاه متروگلشهر رفت وآمد به تهران برای ساکنین این محله آسانترشده است.

بیمارستان البرز

مراکزدرمانی

از محله ی باغستان برای رسیدن به ایستگاه اتوبوس ومترو تاکسی وجود دارد.ازجمله مزیت های این محله ی زیباوجود مراکز درمانی متعددمانندبیمارستان البرزساختمان پزشکان مشایخی وداروخانه های متعددرامیتوان خاطر نشان کرد.

 

مراکزآموزشی

از فضاهای آموزشی این منطقه میتوان دبستان عترت دبیرستان شهید رمضان پوردبیرستان امام صادق وفضاهای آموزشی بسیاری که برای رفاه حال شهروندان ملزوم است وجود دارد.

مراکزمذهبی

مساجدی ازقبیل مسجدابوالفضل، مسجدامام حسین، مسجدشهدادر باغستان هستند مساجدی که در تمام سال میزبان مراسم های مذهبی وگردهمایی شهروندان کرجی است.

مراکزتجاری

دراین سالها باورود جمعیت مجتمع های تجاری وخدماتی ریزودرشتی در این منطقه ساخته شده است.جدا از آن در منطقه باغستان به سبک قدیم جمعه بازاروپنج شنبه بازاربرقرارمیباشد.

البته فروشگاه ها هایپرمیوه ها رستوران ها وکافه ها وفست فودهای بسیاری نیزوجود دارد.

که میتوان به فروشگاه کوروش رستوران طلایی وکلبه وکافه لیانا بریانکده ترنج وفست فود کارااشاره کرد.

تفریحی باغستان

فضای سبز

باغستان در شمال غرب کرج ودر محدوده ی کوهپایه ای واقع شده است وفضاهای سبز و بکر این محله زیاد است ودرچند سال اخیرچند طرح گردشگری در این منطقه اجراشده است . از جمله این طرح ها میتوان به دهکده ی توریستی باغستان اشاره کرد.همچنین اگرجاده ی اتشگاه دراین منطقه را دنبال کنید به منطقه ی گردشگری اتشگاه میرسید.فضای سبز انبوه در کناررستورانها وکافه هایی که تازه راه اندازی شده اند.

در خود محدوده ی محله ی باغستان نیز بوستان ملت پردیس نرگس وبوستان نظری در دسترس شهروندان قرا دارد.

(باغستان  محله ی 6 کرج ودر شمال غرب کرج واقع شده بافت نوسازداردودرهمسایگی محلی به شرق خیابان اشتراکی از شمال به آتشگاه واز غرب به منطقه 8 و جهانشهرو از جنوب به شاهین ویلا وصوفی اباد راه دارد.)

https://goo.gl/maps/L6aYXRSb4y17pd4Q6

 

دیدگاه ها (0)

شما هم دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید :

نام :

ایمیل :

دیدگاه شما :