انواع سبک های چیدمان

غزل علی بخشی 1399/04/12 63

شناخت انواع سبکهای دکوراسیون منزل

حال و پذیرایی به عنوان فضای عمومی در منزل واحتمالآ بزرگترین فضای معماری منزل نقش بسیار مهمی در نشان دادن سبک زندگی صاحب خانه دارد.

بنابراین باید توجه ویژه ای به طراحی دکوراسیون داخلی هال وپذیرایی داشته باشیم.محبوب ترین اتاق (فضا)در هر خانه ای اتاق نشیمن است.مکانی که محل زندگی و دور هم جمع شدن اعضای خانواده است و باید دارای حداقل شامل تناسب رنگها،بزرگی فضا،استانداردهای نور پردازی و چینش المان های دکوری باشد.خانه باید آنقدر گرم و صمیمی باشد که خستگی و سردی مشکلات و گرفتاریهای روزمره را بتوان با خیال راحت پشت در خانه رهاکردو با عشق و اشتیاق قدم در آن گذاشت.

انواع سبکهای دکوراسیون منزل :

امروزی

سبک مدرن

سبک مدرن از قرن 20در معماری جای گر فت ،ویژگی بارز آن هم استفاده ی حدا قل از ر نگها با شکل ساده و کشیده در فضا است.

مبلمان اکسسوری ،لوستر و چراغ آویز به طور کلی و هر آنچه که در یک دکوراسیون مدرن به کار می رود با حداقل تزئنات وتجملات انتخاب می شود.

مدرن

سبک کلاسیک

در سبک کلاسیک طرح ونقش های ظریف و رنگهای ملایم حرف اول را میزند،گاهی اوقات سبک کلاسیک به دلیل تزئئنات پرکاری که داردبه یک فضای بزرگ برای خودنمایی پیدامی کند ،بنابراین احتمالا برای خانه های کوچک نامناسب  است.

 

سبک مدیترانه ای

یکی از سبک های معماری است که تداعی کننده ی فضاهای باز علی الخصوص دریا و نور خورشید است.برای ایجاد این تداعی از رنگهای شاد و یا از نور فضای بیرون استفاده می کنند.

مدیترانه ای

سبک ساحلی

سبک ساحلی مناسب برای فصل تابستان است دراین سبک از عناصر ساحلی ورنگهای خنک استفاده می شود.شناخت این سبک کار دشواری نیست.

سبک معاصر

ازمعنی لغوی این کلمه این مشخص است که معاصربه زمان حال اشاره داردو سبک معاصر از هیچ قانونی پیروی نمی کند.

سبک روستیک

ویژگی روستیک استفاده از اشکال و بافت ارگانیک و طبیعت در دکوراسیون داخلی است،بافت طبیعی همچون چوب،نی وحصیراز مصالح غالب این سبک است..

روستیک

سبک صنعتی

درسبک صنعتی استفاده ی جسورانه از آهن آلات وصنعت در گوشه وکنار دکوراسیون به چشم می خورد.

سبک تلفیقی

در سبک تلفیقی هر آنچه را که  از سبکهای دیگر می پسندید بکار بگیرید،شما می توانید در هرگوشه ای از فضا سبک های مدرن ،کلاسیک،روستایی و......را ببینید در حالی که یک کل منسجمی را به وجود آورده اند.

سبک ایرانی اسلامی

درسبک ایرانی اسلامی که با نقوش و سبک وسیاق آن آشناهستید ،برای داشتن این سبک باید حواستان به تمامی المان ها باشد.استفاده از المان ها و رنگهای سنتی می توانند در ایجاد این سبک به شماکمک کنند.

ایرانی اسلامی

سبک همپتونز

این سبک دلباز و پر از زندگی است.با دیوارهای سفید وکفپوشی از الواراساس کار بسازید وازز اینجا به بعد مسئله نقاط برجسته است.سایه هایی کمرنگ از رنگ آبی ،کرمی ها وعاجی(سفیدمایل به زرد)بهترین پالت همپتونزرا درست می کند.باید خانه تان تا حد ممکن درجه یک و(گران)به نظر برسد.کوسن های لوکس،لوسترهای نفیس،یک شومینه ی بسیار بزر گ کار راتکمیل می کند ..

سبک فنگ شویی

در مقاله ی قبل در باره ی این سبک توضیحاتی داده بودیم که اکنون باید بدانیم فنگ شویی تنهامحدود به تنظیم مبلمان نمی شود.فنگ شویی نوعی فلسفه برای تعادل درخانه برای ایجادهارمونی و افزایش آرامش به زندگی  روزمره ی شما است.

سبک ژاپنی

دراین سبک شما باید فضای زندگی راطوری  سازماندهی کنیدکه به مفهوم ذن  دست پیداکنید.از بامبو و نماهای چوبی واحساس زمینی بودن استفاده کنید.

سبک آر ت دکو

این سبک طراحی دهه ی 1920 است .این سبک به سرعت سبب افزایش توانگری ،زیبایی، فریبندگی وشفافیت می شود.آرت دکو  از فرانسه آغاز می شود بنابراین وقتی میگوییم زیباست ، جدی می گوییم . هدف این سبک ساده،غنی و رنگارنگ به نظر رسیدن بدون زیاده روی است.

سبک بوهیمیایی

یکی از مشهورترین طرح های طراحی داخلی دکوراسیون بوهیمیایی است که نوعی آزادی وبی پروایی را ارائه می دهد که بسیار نیز جسورانه  و سرمست کننده است.این سبک گلچینی ازدرخشش روزانه از طریق لوازم کریستال ،ابزارهای مهره دارو جواهرات وحال و هوای کلی آرامش در خود است.

سبک اسکاندنیاویایی

استایل اسکاندنیاویایی به رنگ مایه ها ی شنی بستگی دارد وهر چه چوبتان سفیدتر باشد بهتر است .رنگ آبی هم برای دیوارها در این سبک مناسب است.این سبک حول محورترکیب عناصرمتعادل و ملایم می چرخد.

سبک شابی شیک

سبک شابی شیک برگرفته از طراحی های قدیم و آنتیک فرانسوی ومبلمان تقریبا راحت است.

سبک مینیمالیسم

این سبک چیزی فراتراز یک گزینه ی طراحی است یکی از سبک های مدرنی است که تلفیقی از سادگی وپیراستگی،زیبایی در آرامش فاخرعملکرد دارد.

مینیمالیسم

دیدگاه ها (0)

شما هم دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید :

نام :

ایمیل :

دیدگاه شما :