معرفی طراحی مدرن

غزل علی بخشی 1399/04/16 55

طراحی مدرن در معماری

معماری مدرن اصطلاحی است که به انقلاب معماری که در اروپا رخ داد اشاره دارد.این حرکت عظیم از اروپا شروع شد و درقرن 20 به تمام نقاط جهان اشاعه پیداکرد و بعد از جنگ جهانی دوم بسیار مشهور و پر طرفدار شد . این سبک ازمعماری(مدرن)گوناگونی هایی از مناطق را به همراه دارد. از معماری مدرن چین تا معماری یکسان اروپاو هر ساختمان مدرن دارای ویژگی های مشابهی است.

نمای مدرن

این ساختمان مدرن باید کار بردی بوده و شکل ساختار آن باتوجه به کارایی آن طراحی شود .ساختمان های مدرن برای حضور مردم طراحی شده اند وبه صورت طبیعی مردم را به درون خود جذب می کنند. معماری مدرن بسیار ساده اما پیشرفته است،در یک ساختمان مدرن هر گز از هیچ تزئین اضافه ای استفاده نمی شود،هیچ خطوطی پیچیده و گیج کننده نیست و نمای کلی از ساختمان را به نمایش می گذارد.فضا یکی از فاکتور های مهم در معماری مدرن است ، بنابراین ساختمان هایی که برای تجارت یا تفریح به سبک مدرن ساخته می شود فضای باز داشته و افراد هنگام حظور درآن با ازدحام طاقت فرسا رو به رو نخواهد

نمای مجتمع تجاری مدرن 

طراحی داخلی به سبک مدرن با تزئینات اضافی مزین نمی شوند،ساختمان های مدرن در واقع با این نوع سادگی فضایی بدون استرس را ایجاد می کنند.به علت دلباز و نور گیر بودن معمولا از شیشه  به وفور در ساخت این سبک ساختمان  استفاده می شود .پنجره های ساختمان های مدرن معمولا بسیار بزرگ تعبیه می شوند تا نور خورشید وارد فضا شود

فضای داخلی معمولا با شیشه از فضای بیرون جدا می شوند و گویی هیچ مرزی بین درون و بیرون وجود ندارد.در طراحی ساختمان های مدرن در آشپزخانه معمولا از قفسه های باز استفاده می شودو وسایل آشپزخانه به نحوه ای انتخاب می شود که هماهنگی خاصی با دکوراسیون کلی فضا دارد.

آشپزخانه ی مدرن

افرادی که در این خانه ها زندگی می کنند فضای بسیاری برای  دورهم جمع شدن دارند وبالکن ها وپاسیوهایی با درب شیشه ای دارند و منظره ای زیبا را به نمایش می گذارند.سبک مدرن بر روی ارتباط ساختمان با فضای بیرون تآکید دارد بنابراین از وسایل وتجهیزاتی که دوستدار طبیعت هستند در ساختار ساختمان ها استفاده می شوند.در مجموع ساختمان های مدرن پیوندی عمیق با طبیعت برقرار میکند و با بهینه سازی انرژی  نقش مؤثری در کاهش آلودگی خواهند داشت.

سبک مدرن در معماری داخلی ،سبکی است که به نظر می رسد در دهه های اخیر در جوامع مختلف به خصوص در ایران بسیار فراگیر بوده است و توانسته طرفداران بیشماری را جذب خود کند.به طور کلی هر چیزی که به شیوه ی نو وجدید و خارج از متعارف در رسوم باشد به عنوان سبک مدرن میتوان یاد کرد.درطراحی به شیوه ی مدرن از بسیاری از مواد ومصالح مختلف استفاده می شود که چوب وپلاستیک رایج ترین آنهاست.

سبک مدرن با طراحی چوب

 

دیدگاه ها (0)

شما هم دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید :

نام :

ایمیل :

دیدگاه شما :