انواع کابینت

سهیلا خالقی 1399/05/23 37

آشنایی با انواع کابینت

کابینت آشپزخانه یکی از اساسی ترین و بنیادی ترین عناصردرآشپزخانه ی هر خانه ای به شمار

 می رود این عنصرعلاوه برکاربردی که دارد محوری ترین نقش را در شکل گیری دکوراسیون و چیدمان داخلی آشپزخانه و فرم دهی آن ایفا می کند. از این رواین مهم باعث شده تا مدل ها ،رنگ ها ،طرح های کابینت آشپزخانه که متریال آنها متفاوت است هر ساله به روز شوند.

جنس کابینت نقش مهمی در نما،کاربرد، طول عمر و دکوراسیون دارد.c

کابینت آشپزخانه فلزی

استفاده ازفلز برای ساخت کابینت، از قدیمی ترین متریال های موجود بوده است. امروزه دیگراز این نوع جنس برای ساخت کابینت استفاده نمی شود فقط برای  عزیزانی که به دکوراسیون قدیمی و نوستالژیک علاقه دارند انتخاب مناسبی است .

کابینت آشپزخانه چوبی

استفاده ازاین نوع کابینت به تنهایی می تواند یک نمای روستیک ،کلاسیک، سنتی و لوکس را برای آشپزخانه شما به همراه بیاورد.به دلیل امکان کار بر روی چوب، امکان پرداختن به جزئیات طراحی در این کابینتها بسیار بالا است و جلوه ی نهایی آن منحصر به فرد است.آماده سازی این کابینت ها وقت زیادی می برد و علاوه براین وزن نسبتا بالایی دارند.استفاده از چوب طبیعی نیز قیمت این محصول را نیز بالاتر ازانواع کابینت می برد.

کابینت طرح چوب

کابینت آشپزخانه با روکش چوب

این کابینت در اصل از ورقه های کامپوزیت با روکش چوبی ساخته شده اند قیمت این کابینت ها از نمونه های غیر چوبی بالاتر است.

کابینت آشپزخانه ملامینه

این کابینت ها از ورقه های ملامین ساخته می شوند. ورقه های ملامین ازساختاری روکش دار هستند، به طوری که یک لایه نئوپان با روکش نازکی به اسم ملامینه پوشانده می شوند. استفاده ازاین متریال باعث می شود تا قیمت این نوع کابینت ها ارزان تر از بقیه کابینت ها تمام شود.

کابینت ملامینه

کابینت آشپزخانه ام دی اف

این نوع کابینت آشپزخانه دارای ساختار دو بخشی است بخش وسط آن از ساختار کامپوزیتی فشرده به نام ام دی اف است وروی آن یک لایه روکش قراردارد.این نوع متریال تنوع زیادی دارد. کابینت ام دی اف نسبت به ملامینه ها مقاومت بیشتری دارند.

کابینت آشپزخانه های گلاس

این نوع کابینت ها مانند کابینت ام دی اف هستند و تفاوت آنها در روکش آن است.روکش این نوع براق و بسیار صاف است و همین امر باعث شده است، جلوه ای شیک وزیبا و خیره کننده داشته باشند.

این نوع متریال می تواند دکوراسیونی مدرن، شیک و حتی مینیمال ایجاد کند.

کابینت آشپزخانه پی وی سی

این نوع کابینت از ورقه های پی وی سی ساخته می شود که مقاومت بسیار بالایی دربرابر رطوبت دارند. این نوع کابینت ها نیاز به نگهداری کمتری دارند.

کابینت پی وی سی

کابینت آشپزخانه ممبران

این نوع کابینت ها دارای پیچیده ترین فرآیند ساخت در بین انواع دیگر است.این کابینت ها ساخته شده از ورقه های ام دی اف خام است که لایه روکشی پی وی سی که با حرارت چسب و فشار روی آن وکیوم می شود.رنگ های این نوع کابینت محدود است.این نوع متریال با توجه به نوع ساختارپیچیده ای که دارند،طول عمرو ماندگاری بالایی دارند.قیمت این کابینت ها بالا بوده و در گروه کابینت های گران قرار می گیرند.

دیدگاه ها (0)

شما هم دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید :

نام :

ایمیل :

دیدگاه شما :