درب های ساختمان

خانم رنجبر 1399/07/05 82

انواع درب ساختمانی

درب ساختمان از جمله قسمت های ساختمان است که حریم خصوصی افراد را تعیین می کند وامنیت را برقرار می کند درب ساختمان باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد در برابر ضربه ، پوسیدگی ، تغییر رنگ ، تغییرات آب وهوایی .همان طور که گفتیم درب های ساختمان یکی از اجزای مهم در هر ساختمانی هستند که نقش زیادی در جلوه وزیبایی آن ساختمان دارد ، امروزه با پیشرفت هرروزه تکنولوژی وفناوری در صنعت ساختمان سازی درب ها نیز تحولات وتغییرات زیادی پیدا کرده اند والبته که در بها ی ساختمانی علاوه بر کارکردی که دارند می توانند به عنوان یکی از بخش های دکوراسیون داخلی ایفای نقش کنند ، در کنار درب خارجی ساختمان نیز درب داخلی قرار دارد که شامل درب اتاق خواب ، سرویس بهداشتی ، حمام است . در واقع در حیطه ساختمان سازی درب ها را می توان از لحاظ کارکرد آنها به دو دسته تقسیم کرد درب خارجی ساختمان ودرب داخلی ساختمان .

درب داخلی ساختمان از انواع مدل درب است که در فضای داخلی آپارتمان مورد استفاده قرار می گیرد و در انواع چوبی ، شیشه ای ، و غیره ..... موجود است . البته که درب چوبی خود نیز به چند دسته تقسیم می شود یکی از این مدل های چوبی مدل تمام چوب است که به دلیل زیبایی چشم گیری که دارد از زمان های گذشته نیز طرفداران زیادی دارد والبته به دلیل بالا بودن قیمت طرفداران خاص خود را دارد .

انواع در ب ساختمان بر اساس مواد تشکیل دهنده :

درب ها براساس مواد تشکیل دهنده آنها از سه نوع متریال چوب ، شیشه ، فلز ساخته می شود .

درب شیشه ای

درب های شیشه ای باتوجه به اینکه می توان آن رابه راحتی شکست وهمچنین قابلیت رویت بودن فضا از طریق آن میسر است . این نوع درب ها در صورتی که هایگلس نباشد به راحتی نور را از خود عبور می دهد وهمواره شیشه های این نوع درب ها در فریم مخصوص به خود قرار می گیرد .

درب های فلزی

درب های فلزی نیز خود به سه نوع زیر تقسیم می گردد :

درب های استیل نرم ، درب استیل موج دار ، درب های فلزی توخالی ، درب های فلزی کاور شده با روکش یا پلای وود

در بهای استیل نرم فریم زیرین این نوع درب قوطی های جوش شده ی افقی وعمودی است ، همچنین فریم آن از حداقل دو قید عمودی وسه قید افقی تشکیل شده است وبر روی این فریم ، یک ورق استیل نرم به عنوان روکش نهایی قرار می گیرد .

درب استیل موج دار

 استراکچر وساختار این نوع درب ها مانند درب های استیل نرم است و در قسمت نهایی کار ازورق استیل موج دار استفاده می شود.

درب فلزی کاور شده با روکش یاپلای وود

این نوع درب ها از ترکیب فلز توخالی و درب چوبی ساخته شده است که به وسیله ی ورق استیل از داخل متصل به هم متصل می گردد وهوای مابین ورق وفریم را محبوس می سازد . همین امر باعث عایق شدن درب می گردد وثانیا موجب می شود که شعله های آتش به درون درب نفوذ نکند ، پس می توان این درب را درب ضد حریق نیز نامید .

درب چوبی ، درب شیشه ای ،درب استیل ، درب پی وی سی ، درب فرپ، درب آلمینیومی ، در بهای مناسب برای ساختمان ها استفاده می شوند که هر کدام قابلیت خاص خود را دارند .

در نتیجه در امر زیبایی وامنیت ساختمان درب ها نقش اساسی ایفا می کنند که ازانواع  مختلفی برخوردار هستند وهرکدام از این انواع ازمدلها وساختارهای متفاوتی تشکیل شده اند  ،

در سایت خدمات مسکن ملک اندیش شما میتوانید با مشاوران حرفه ای ومجرب تمامی امور ساخت وساز وطراحی را مطلع شوید .

دیدگاه ها (0)

شما هم دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید :

نام :

ایمیل :

دیدگاه شما :