سان روم گاردن به چه فضایی گفته می شود و چه کاربردی دارد؟

سهیلا خالقی 1400/01/19 44

زندگی در آپارتمان ها و خانه هایی که در فضای صنعتی و شلوغ شهر ها ساخته شده اند از ما آدم هایی دور از طبیعت می سازند. تمایل هر فردی به زندگی در محلی خوش آب و هوا و دنج می باشد اما متاسفانه شرایط و الزامات زندگی شهرنشینی خیلی از ما را از این نعمت محروم کرده است. اما در این بین هستند کسانی که ارتباط خود با طبیعت را نمی توانند قطع کنند و حتی در دل شهر هم به فکر ساختن خانه هایی هستند که بیش ترین ارتباط را با محیط زنده پیرامون دارد. نمونه اش خانه های ویلایی که اگر چه تعدادشان کم است اما هنوز در کوچه ها و خیابان ها پیدا می شوند. این خانه ها نشان دهنده علاقه صاحبان شان به حیاط و طبیعت زنده اطراف است. خانه هایی که درختان قد بلند دارند و در فصل بهار عطر گل های شان فضای کوچه را پر می کند.

سان روم گاردن چیست؟

سان روم گاردن به اتاقی گفته می شود که به جای دیوار های آجری، دیوار های شیشه ای دارد. البته برای ساختن این اتاق میزان شیشه های به کار رفته را شرایط اقلیمی تعیین می کند اما در هر صورت اتاقی است که بیش تر از اتاق های معمولی نور آفتاب دارد و می توان مناظر محوطه و فضای باز خانه را تماشا کرد. گاهی اگر شرایط اقلیمی مناسب باشد سقف این اتاق هم از شیشه ساخته می شود. اما طبیعتا سقف شیشه ای برای هر مکانی کاربرد ندارد. خصوصا در مناطقی که نور آفتاب به طور مستقیم و شدید باشد. چون در این صورت نه تنها لذت بخش نخواهد بود بلکه آزار دهنده است. سان روم گاردن را در معمولا در باغ ها می سازند اما در خانه هایی هم که حیاط های بزرگ دارند این اتاق شیشه ای در ابعادی کوچک تر قابل اجرا است.

استفاده سان روم گاردن

شاید فکر کنید دلیل ساختن این اتاق شیشه ای چیست وقتی می شود به فضای باز رفت و از آن لذت برد. نکته ساختن این اتاق شیشه ای این است که شما می توانید در هر شرایط جوی روی یک مبل گرم و نرم لم بدهید و در عین حال در حیاط و باغ باشید. باران های زیبای فصل بهار را تماشا کنید. غرق زیبایی تابستان باغ تان شوید در حالی که در یک فضای خنک نشسته اید و گرما اذیت تان نمی کند. بارش برف زمستانی را ببینید و با نوشیدن یک فنجان چای گرم لذت تان را چندین برابر کنید. حتی در فصل پاییز وزش باد در لا به لای درختان و گیاهان را ببینید در حالی که هیچ باد مزاحمی سمت شما نمی وزد. اگر سقف این اتاق از شیشه باشد می توان آسمان زیبای شب را ساعت ها تماشا کرد. این ها همه از دلایلی هستند که می توان برای ساخت سان روم گاردن ذکر کرد.

خیلی ها این اتاق شیشه ای را با گل خانه اشتباه می گیرند. در حالی که سان روم گاردن محلی برای نگهداری گل و گیاه نیست. بلکه فضایی آرامش بخش برای لذت بردن از زیبایی های طبیعت در هر شرایط جوی و در هر فصلی است. البته این بدین معنی نیست که گل و گیاه در این اتاق جایی ندارد. اتفاقا برعکس برای زیباتر شدن آن می توانید از گیاهان گرمسیری که آفتاب دوست هستند نظیر کاکتوس ها استفاده کنید. پوتوس رونده هم یکی دیگر از گیاهانی است که برای تزیین سان روم گاردن زیاد استفاده می شود.

مبلمان و وسایل سان روم گاردن

در یک اتاق که دیوار های شیشه ای دارد امکانی برای آویختن تابل وها و یا قرار دادن ابزار و وسایل تزیینی روی تاقچه را ندارید. برای همین در تزیین سان روم گاردن خیلی دست تان باز نیست. اما خب می توانید با کمک مبل های زیبا و هم چنین وسایل تزیینی که هماهنگی با زیبایی های طبیعت دارند این کار را به بهترین شکل انجام دهید.

مبلمانی که برای سان روم گاردن استفاده می شوند در زیبایی آن تاثیر زیادی دارند. با توجه به این که فضای سان روم گاردن با گل های زیبا آراسته شده بهتر است به سراغ مبل هایی با رنگ شاد بروید. 
قرار است در این اتاق انرژی مثبت باشد و ساعاتی را که در آن می گذاریم حال مان خوب شود. پس باید همه وسایل را هوشمندانه انتخاب کنیم. مبل های رنگی در بین گیاهان و درختچه های سبز رنگ فضایی شاد و آرام بخش ایجاد خواهند کرد. می توانید از میزهای کوچک چوبی هم استفاده کنید برای قرار دادن اشیا تزیینی در گوشه و اطراف اتاق و یا یک قفسه کوچک که کتاب های مورد علاقه تان را در آن چیده اید و شب های طولانی زمستان را با خواندن شان سر می کنید

دیدگاه ها (0)

شما هم دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید :

نام :

ایمیل :

دیدگاه شما :