خانه ای با دکوراسیون کلاسیک

سهیلا خالقی 1400/02/21 93

برای اینکه در خانه ای که زندگی میکنیم حس راحتی را داشته باشیم باید به مواردی در آن اهمیت بدهیم. مثلا  نوع چیدمان وسایل یا دکوراسیون داخلی و انتخاب متریال هایی که با دیدنشان هرروز انرژی میگیریم .

باید دقت داشته باشید که چیدمان خانه از نکات مهمی است که امروزه بیشتر به آن اهمیت داده میشود. در دنیای معماری بایدها و نبایهد های طراحی وجود دارد. اما قطعا همه معمار و طراح نیستندوممکن است بخواهید خودتان خانه تان را بازسازی کنید. یا با کمی تغییرات در منزل خانه را به مکانی بهتر تبدیل کنید.

نمای خانه و نمای ساختمان

خانه ای با دکورسیون کلاسیک

نور موضوع یا میشه گفت که المان مهمی است. در خانه های مدرن این موضوع پر رنگ تر است و اهمیت بیشتری دارد. البته این حرف به این معنی نیست که در سبک های دیگر نور اهمیتی ندارد.

مثلا در سبک کلاسیک کلاسیک که موضوع مقاله ما میباشد نور نیاز است اما نورهای مصنوعی و زرد کاربرد بیشتری دارند.زیرا در دکوراسیون داخلی کلاسیک وجود پرده های سلطنتی اهمیت دارد و همین موضوع مانع ورود نور بیشتر به منزل می شود. برای همین نورهای زرد و لوستر های مجلل بهترین گزینه برای خانه هایی است که میخواهند ازین سبک پیروی کنند.

نقش گیاهان در دکوراسیون کلاسیک

همه افراد هنگامی که اسم گیاهان می آید حس تازگی را به دست می اوردند. منظور از حس تازگی همان حسی است که وقتی وارد طبیعت میشوید و نفس عمیق می کشید بهتان منتقل می شود. همان حسی که از مشاهده رنگ گیاهان و حال و هوای خنک درختان بهتان منتقل میشود. حال تصور کنید که این حس را برای خود همیشگی کنید و آن را به محل زندگی تان بیاورید.

گیاهان مراقبت و نگهداری میخواهند تا پرورش پیدا کنند و خانه تان را سرسبز کنند. اما میخواهیم ببینیم در همه سبک ها گیاهان استفاده میشوند یا خیر؟

در سبک کلاسیک به دلیل تجملاتی و اشرافی بودن در طراحی داخلی از گیاهان خیل کم استفاده میکنند. اما برخلاف سبک مدرن که پایه اصلی زیبایی منزل گیاهان هستند.

 کفپوش یا فرش؟

سوالی ممکن است ذهنتان را به خودتان مشغول کند. در اجرای دکوراسیون سبک کلاسیک فرش از اهمیت بیشتر برخوردار است. شما تصور کنید وسائل منزلتان را چیده اید و روی مبل لم داده اید. ولی بنظرتان خانه آنطور که باید جلوه زیبائی ندارد. حالا بیائید یک فرش دستبافت ایرانی را در مقابل مبلمان پهن کنید. به یکباره مشاهده میکنید که خانه جلوه ای دیگر پیدا کرده است و شکیل تر شده است. اینکه واژه تجملاتی و اشرافی را در بین جملات میگوئیم به دلیل اهمیتی است که در این سبک دارد. تزئینات ساختمان آن هم از نوع شیک و گران قیمت را باید در طراحی لحاظ کنید.

 کدام رنگ ها مناسب این سبک هستند؟

مبحث رنگ ،طیف گسترده ای دارد که اگربخواهیم آن را به طور گسترده توضیح دهیم باید ساعت ها و صفحه ها برایتان بنویسیم. اما به مقداری که نیاز یک فرد معمولی را برای بازسازی منزل بر طرف کنید را برایتان توضیح داده ایم.

ممکن است خانه هایی را دیده باشید که سبک کلاسیک را اجرا کرده اند و اغلب از رنگ زرشکی یا عنابی استفاده کرد اند. اما باید به شما بگوئیم که تنها رنگ عنابی نیست که مناسب این سبک می باشد. رنگ هایی مانند بژ،طلایی،شیری،سبز پررنگ،قهوه ای و … مناسب تزئینات ساختمان میباشند. موضوع دیگری که در این زمینه وجود دارد،وجود کاغذ دیواری است.افرادی که سبک کلاسیک کار میکنند اغلب از کاغذ دیواری برای منزل استفاده میکنند. کاغذ دیواری های گلدار و طرح دار یا کاغذدیواری های برجسته،و یا کاغذ دیواری هایی به صورت سه بعدی این دیگر سلیقه شماست که چه طرحی را میخواهید برای تزئینات ساختمان به کار ببرید.

ترکیب کاغذ دیواری با رنگ زیبا میشود؟ بله

امروزه با ترکیب رنگ ها و کاغذ دیواری ها جلوه زیبایی را در خانه های کلاسیک و یاحتی مدرن مشاهده میکنید. اما در سبک مدرن از طرح و رنگ های ساده تری استفاده میشود.

نقش مبلمان در دکوراسیون کلاسیک

منظور از نقش مبلمان،انتخاب مدل و رنگ آن میباشد.در خانه های کلاسیک بیشتر از مبلمان های استیل و مجلل استفاده میکنند. باید دقت داشته باشید که چه نوع پارچه ای را برای مبلمان ها انتخاب میکنید. یکی از ترکیب هایی که ما به شما پیشنهاد میکنیم ترکیب رنگ طلایی و سورمه ای میباشد.

که حتی میتوانید از فرش سورمه ای هم برای ست کردن تزئینات ساختمان استفاده کنید. مبلمان های چوبی اولین اولویت برای دکوراسیون داخلی منزل هستند.البته که چوب از دیرباز هزینه بالایی داشته است. بهترین و شکیل ترین مبلمان از چوب های راش و گردو تهیه میشوند و رنگ عنابی آنها با اختلاف قشنگترین طراحی میشود.

اکسسوری در دکوراسیون کلاسیک

وسائل تزئینی در خانه های کلاسیک زیبائی را دوچندان میکند.مثلا عاج فیل تزئین را در قسمتی از خانه میتوانید قرار دهید. ساعت های پاندول دار بهترین گزینه هستند که در اتاق پذیرائی قرار بگیرد. کنسول در قسمت ورودی خانه را زیباتر میکنید و اکسسوری هایی مانند گلدان های طلائی و برنز زیبائی را در خانه تکیمل میکند. وسائل دیگری مانند شمع های تزئینی یا المان هایی از جنس چوب باعث زیبائی در تزئینات ساختمان می شود.

دیدگاه ها (0)

شما هم دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید :

نام :

ایمیل :

دیدگاه شما :